KabulBlog
Welcome
Login / Register

News


 • دانلود کتاب «ریاست S»

   

  دانلود کتاب «ریاست S یا Directorate S» از ستیف کول، نویسنده کتاب پرفروش و مشهور «جنگ اشباح یا Ghost War».

  «جنگ اشباح» کتاب اولی آقای کول یکی از آثار نادر از ثبت رویدادهای سیاسی و استخباراتی افغانستان و منطقه بوده که رازها زیادی از پشت پرده جنگ‌های استخباراتی در منطقه را آشکار ساخته است و کتاب «ریاست S» نیز رخ دیگری از رازهای پشت پرده جنگ‌های استخباراتی در منطقه را نمایان ساخته است.

  این کتاب که به تازگی چاپ شده، غوغای زیادی را در محافل سیاسی و استخباراتی کشور و منطقه به میان آورده و نگفته‌های زیادی در مورد چهره‌های مشهور افغانستان، منطقه و جهان را آشکار ساخته است.

  Read more »
 • اگر فتوای جواز انتحاری را محمد محقق صادر می کرد!

  گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، در گفتگو با یکی از رسانه ها مدعی شده است که انتحار جواز دارد. او همچنان از عمل انتحار به نام استشهاد یاد کرده و انتحاری ها را استشهادی خوانده است.
  عملیات انتحاری، یکی از روش های تروریستی است که در ١۶ سال اخیر طالبان، شبکه حقانی، گروه داعش و حزب اسلامی اسلامی شاخه حکمتیار به صورت بی سابقه ای از آن در نبرد علیه نیروهای امنیتی، ایجاد وحشت و رعب در میان شهروندان و ترور چهره های برجسته سیاسی کشور استفاده کرده اند، که می توان به عنوان نمونه به ترور استاد ربانی شهید، مولانا عبدالرحمن سیدخیلی، سید مصطفی کاظمی، مطلب بیگ، احمدولی کرزی، احمدخان، محمد رسول محسنی و … اشاره کرد.
  همچنان آمار تخمینی تلفات ملکی عملیات انتحاری در ١۶ سال اخیر در افغانستان ده ها هزار نفر خوانده می شود.
  علمای جهان اسلام، به اتفاق نظر، از عملیات انتحاری به عنوان یک روش غیراسلامی یاد کرده و آن را حرام می دانند. تنها علمای که از این روش حمایت می کرد، ملاهای پاکستان بود که سرانجام آن ها نیز فتوای تحریم انتحاری را صادر کردند.
  بنابراین، آنچه را که حکمتیار در پیوند به جواز عمل انتحاری گفته است نه تنها مخالفت صریح با آموزه های دین مبین اسلام محسوب می شود، بل همچنان نوع خیانت ملی و تمسخر به قربانیان نیروهای امنیتی کشور نیز می باشد.
  آقای حکمتیار از چهره های خودفروخته ای است که نیم قرن تمام به دستور بیگانگان مصروف فعالیت های تخریبی علیه کشور خود بوده است. او فاوستی است که روح خود را به شیطان فروخته. از این چهره نباید انتظار انسانیت و معقولیت و وطن دوستی را داشت.

  Read more »
RSS
ads